title

AGE interier: kvalitní kuchyně - originální design - návrhy interiérů

Pracovní desky

Pracovní deska je nejpoužívanější a tudíž i nejnamáhavější část každé kuchyně. V okamžiku výběru pracovní desky je nutné zvážit její životnost, snadnost údržby, odolnost proti otěru, teplu, mechanickému a chemickému poškození a také hygienickou nezávadnost.

Laminované pracovní desky - Vlasnosti laminátové pracovní desky ekonomická nenáročnost, hygienická nezávadnost, snadná údržba, odolnost proti vodě a mastnotě. Zároveň laminovaná dřevotříska snese krátkodobě i teplotu okolo 180°C, což oceníte právě v kuchyni. Základ tvoří dřevotřísková deska, na kterou je nalisován CPL laminát. Tyto desky jsou dodávány v tloušťkách 28 a 38 mm v délce 4100/2050 mm a šířkách 600-1200 mm.

Přírodní kámen - Velice krásně v kuchyni vynikne pracovní deska z přírodního kamene. Nemusí si dělat starosti, že tuto pracovní desku poškrábe nebo rozřeže, lze na ni stavět horké hrnce. Musíme počítat s tím, že pracovní deska může být na dotek studená. Nejčastěji se u nás využívá přírodní kámen jako žula. Za pracovní desku z přírodního kamene, lze taky považovat tzv.konglomerovaný kámen, jehož obsah přírodních složek tvoří více než 90 % hmoty výrobku!

Kuchyňská linka přírodní kámenKuchyňská linka PD-Technistone

Umělý kámen - Jedná se o moderní materiál, který je vysoce odolný proti vlhkosti a chemikáliím, je hygienický, snadno se čistí a udržuje, snáší vysoké teploty. Umělý kámen vydrží mechanické zatížení, je stálobarevný a má velmi dlouhou životnost. Umělý kámen se snadno tvaruje a opracovává. Jeho velkou výhodou je kompaktnost. Umělý kámen nestudí.

Pracovní deska z masivu - Pracovní desky z masivního dřeva se těší stále větší oblibě. Tyto pracovní desky jsou výrazem stylu a luxusu za přijatelnou cenu, svou daň si ale vyberou při údržbě. Ačkoli se vyrábí z tvrdého bukového nebo dubového dřeva, jsou velmi citlivé na jakékoli mechanické poškození i na sebemenší kontakt s horkými předměty.
SVĚT KUCHYNÍ
Svět kuchyní, 2/2010, LÉTO
Reportáž z realizace
Svět kuchyní.


SVĚT KUCHYNÍ
Svět kuchyní, 1/2010, JARO
Aktualitách
Svět kuchyní.


TOPlist

Jiní pouze prodávají. My vyrábíme!