title

AGE interier: kvalitní kuchyně - originální design - návrhy interiérů

Kuchyně rustikální

Styl antik (resp. rustikální, venkovský, selský) je oblíbený při zařizování stylových chalup a rodinných domů. Při výrobě se hojně využívají přírodní materiály jako dřevo a kámen, ale v posledních letech stále více i jejich imitace, které jsou odolnější a díky patině často i pohledově "rustikálně přesvědčivější" než samotný originál.

Dvířka a čelní plochy se nejčastěji vyrábí z masivního dřeva s rámkovou konstrukcí nebo patinované folie, méně často z dýhy nebo biodesky. Pro rustikální styl kuchyně jsou typická výrazně profilovaná dvířka, poličky, přihrádky, zdobené sloupky, výplety i vitráže a podobné spíše ozdobné než funkční prvky.

Rustikální kuchyně připomínají svou zdobností a přírodními materiály kouzlo minulosti, zároveň jsou však (většinou skrytě) vyplněny celou řadou moderních a praktických pomocníků, které mnohdy tvoří velmi působivé kontrasty.

Máte-li rádi atmosféru pokojných časů, harmonii a útulnost, splní rustikální kuchyně dokonale vaše představy, tím spíše, pokud nebudete ochuzeni o žádné moderní technické prvky a kuchyňské spotřebiče, které lze do kuchyně vestavět tak, aby nijak nerušily harmonii vzhledu rustikální krasavice.

Ukázky vizualizací rustikálních kuchyní naleznete v naší fotogalerii.

Rustikální kuchyně AGE interier
SVĚT KUCHYNÍ
Svět kuchyní, 2/2010, LÉTO
Reportáž z realizace
Svět kuchyní.


SVĚT KUCHYNÍ
Svět kuchyní, 1/2010, JARO
Aktualitách
Svět kuchyní.


TOPlist

Jiní pouze prodávají. My vyrábíme!